Nieuws

Boarnsterhim D-voetbalteam Samen Sterk

Op de dag van de reünie heeft het oude bestuur van VVO een lijst aangeboden aan Harm Oosterbaan met daarin een stukje verleden van Samen Sterk. Met deze oplossing wilde men proberen om de voetballers lokaal vast te houden bij de vereniging en tegelijk een oplossing bieden aan het voetballen in een team op gelijkwaardig niveau waardoor het plezier en de kwaliteit van de spelers zou verbeteren en daarmee de eigen clubs. De geselecteerde spelers kwamen ook gewoon uit in hun eigen teams. Iedere deelnemer droeg een gelijk trainingspak en outfit, maar de sokken kwamen van de eigen club. Er is 2 jaar (2008-2009) lang op deze manier getraind en gevoetbald met wisselend succes, maar wel met veel plezier.

De voorgeschiedenis ligt bij VVO. Toen Sietie Huisman afscheid nam als secretaresse en Wietske van der Schaaf haar intrede deed werd samen met toenmalig voorzitter Hein Akkerman het vooruitstrevende plan gelanceerd om te kijken of op het D-niveau een samenwerking kon worden aangegaan met de verschillende voetbalclubs van de toenmalig gemeente Boarnsterhim: Akkrum – Jirnsum – Wergea – Grou. Zo geschiedde, gedurende 2 jaar werd er elke week getraind op de Oldeboorns velden onder leiding van de toenmalige eerste trainers van alle deelnemende clubs. Bij alle derby’s van de 1ste elftallen werd er een wedstrijd op niveau gespeeld (jazeker ze hebben ook tegen Vivianne Miedema gestaan) met als hoogtepunt een coaching door Foppe de Haan. In het eerste jaar kregen we op het sportgala de bokaal uitgereikt. In het tweede jaar kregen we ondersteuning van de KNVB en Sport Fryslân omdat zij de samenwerking zagen als een leidend voorbeeld van de versterking van de lokale sportinfrastructuur.

De resultaten waren wisselend. Vele van deze jeugdspelers vind je nu terug bij hun eigen 1ste elftallen en zijn niet verloren gegaan aan de regionaal sterkere voetbalteams. Daaruit mag je opmaken dat deze aanpak zijn vruchten heeft afgeworpen. Voor VVO hebben Max Antonissen – Kim Poepjes – Henk de Jong en Sietse van der Brink het vaandel gedragen.

Het hangt in de bestuurskamer.

Wietske van der Schaaf

Nieuws

keyboard_arrow_up